Jdi na obsah Jdi na menu

minulé ročníky

14. Festival uměleckého skla 2014

kurátor výstavy: PhDr. Jaroslav Polanecký Ph.D.
architekt expozice: Ing. Václav Kouba

  • Účastníci

  •  

Bejvl Jaroslav, Berdych Jakub, Divín Josef, Cacara Mikuláš, Čambalová Pavlína, Famfulíková Hana, Hájková Alena, Haluzová Železníková Jana, Holišová Alena, Houdek Lukáš, Hlavička Tomáš, Průcha Ladislav, Jabůrek Lukáš, Jakobsen Martin, Kamencová Skuhravá Jitka, Kynčlová Zuzana, Lesser Tomáš, Lešňovská Lenka, Lišková Eva, Matějková Alena, Novák Břetislav jr., Oliva Ladislav, Plíva Oldřich, Stacho Petr, Stanický Peter, Stehlík Radek, Šára Jaroslav, Špindlerová Andrea, Šuhájek Jiří, Šulc Lukáš, Švarcová Jaroslava, Třeštíková Soňa, Vejsová Věra

zahraniční hosté

Carpentier Hubert – Belgie, Hu Dong Fang – Čína, Ketele Alexander- Belgie, Nicholls Tracy – Velká Británie, Raško Wesley – Kanada, Roth Patrick – Německo, Ryckaert Adhemar – Belgie, Stelea Ioana – Rumunsko, Tiebos Bavo – Belgie, Vanderstukken Koen – Kanada, Van Dyck Pieter – Belgie, Zhu LI Yue – Čína

 

13. Festival uměleckého skla 2013

kurátor výstavy: PhDr. Jaroslav Polanecký Ph.D.
architekt expozice: Ing. Václav Kouba

Účastníci:

Bejvl Jaroslav, Burda Rudolf, Čambalová Pavlína, Čermáková Lenka, Čermák Richard, Divín Josef, Glückaufová Marie, Hájková Alena, Horáčková Klára, Houserová Ivana, Hlubuček Martin, Pánková Dagmar, Průcha Ladislav, Jabůrek Lukáš, Janáček Vlastislav, Kopřiva Pavel, Kopřivová Karolína, Kříž Josef, Kunc Zdeněk, Kynčlová Zuzana, Matějková Alena, Nízký Filip, Semecká Lada, Smejkal Leoš, Smolíková Kateřina, Stacho Petr, Stanický Peter, Stehlík Radek, Šostek Jan, Šuhájek Jiří, Šulc Lukáš, Švarcová Jaroslava, Třeštíková Soňa, Votrubová Jaroslava
 

Zahraniční hosté:

Applebaum Leon – USA, Fezer Simone – Německo, Holliday Chad – USA, Choong Mok Yoo – Korea, Illo Patrik – Slovensko, Jacobs Camille – Lucembursko, Kirilova Borislava – Bulharsko,
Kriukas Remigijus – Litva, Macho Palo – Slovensko, Munkevica Anda – Lotyšsko, Raško Wesley – Kanada, Stulgaité Indre – Litva,Townsend Robyn – UK, Vickery Phil – UK, Wygantas Paulauskas – Litva, Zhu Li Yue – Čína

Studentská sekce:

Universita Tomáše Bati, Zlín
Reková Veronika
Ťapajnová Helena

Universita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
Czepcová Irena
Musilová Anna
Nováková Eva
Svoboda Jiří

Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha
Famfulíková Hana

Technická universita Liberec
Říhová Pavla
Šindelářová Veronika
Vondráčková Petra

Moholy Nagy University of Art and Design, Budapest, Hungary
Abel Tamás
Báno Rita

Vysoká škola výtvarných umení, Bratislava, Slovensko
Gabris Jozef
Plačko Filip
Satlava Aleksandra
Vjatráková Marta

 

12. Festival uměleckého skla 2012

 

kurátor výstavy: PhDr. Jaroslav Polanecký Ph.D.
architekt expozice: Ing. Václav Kouba

 Účastníci:

Anderlová Tereza, Burda Rudolf, Czepcová Irena, Čambalová Pavlína, Čermákovi Lenka a Richard, Eliáš Bohumil, Famfulíková Hana, Gluckaufová Marie, Hájková Alena, Horáčková Klára, Houserová Ivana, Hlavička Tomáš + Středa Jiří, Hlubuček Martin, Jabůrek Lukáš, Janáček Vlastislav, Jankovcová Antonie, Kolman Ivan, Kopřiva Pavel, Kupčíková Miroslava, Lhotský Zdeněk, Mašitová Ivana, Musilová Anna, Nízký Filip, Nováková Eva, Pačinek Jiří, Pánková Dagmar, Petrovická Dagmar, Polanská Anna, Plíva Oldřich, Řezáč Václav, Smejkal Leoš, Smolíková Kateřina, Stacho Petr, Stanický Peter, Stehlík radek, Šípek Bořek, Šostek Jan, Šrámková Ivana
Švarcová Jaroslava, Tapajnová Helena, Votrubovi Jaroslava a Antonín, Zemanová - Blahová Alena, Žampach Stanislav, Železníková Jana


Zahraniční hosté:

Applebaum Leon (USA), Birdsall Laura (UK), Bontridder Thierry (Belgium), Borkovics Péter (Hungary), Gaigher Giuliano (Italy), Gonsholt Tuva (Norway), Jacobs Camille (Switzerland) , Kim Seul Jee (Korea), Kim Song Mi (Korea), Kriukas Remigijus (Lithuania),  Ito Takeshi (Japan), Muir Graham (UK), Nicholls Tracy (UK)
Opálka Milan (Slovakia), Oravec Viktor (Slovakia), Pawlak Kazimierz (Poland), Raško Wesley (Canada), Saare Mare (Estonia), Shpeizman Boris (Israel), Stulgaité Indre (Lithuania), Zhu Li Yue (China)

Studentská sekce:

Anderlová Tereza (FMK UTB)
Czepcová Irena (FUD UJEP)
Famfulíková Hana (VŠUP)
Kupčíková Miroslava (FMK UTB)
Hájková Alena (VŠUPKim Seul Jee VŠUP)
Musilová Anna (FUD UJEP)
Nováková Eva (FUD UJEP)
Petrovická Dagmar (FUD UJEP)
Smolíková kateřina (VŠUPTakeshi Ito VŠUP)
Tapajnová Helena (FMK UTB)
Železníková Jana (VŠUPFUD UJEP – Fakulta umění a designu, Univerzita J. E. Purkyně v Ústí nad Labem
FMK UTB – Fakulta multimediálních komunikací, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
VŠUP – Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze

 

11. Festival uměleckého skla 2011

kurátor výstavy: PhDr. Jaroslav Polanecký Ph.D.
architekt expozice: Ing. Václav Kouba

Účastníci:

Bartáková Pavla, Czepcová Irena, Čambalová Pavlína, Čermákovi Lenka a Richard
Eliáš Bohumil, Glückaufová Marie, Horáčková Klára ,Houserová Ivana, Hlavička Tomáš,
Petrovická Dagmar, Pojerová Kristýna, Mašitová Ivana, Mertlová Michaela, Nováková Eva, Jelínek Vladimír, Karel Jiří, Kolman Ivan, Kopřivová Karolína, Lhotský Zdeněk,
Jabůrek Lukáš, Janáček Vlastislav, Jankovcová Antonie, Pačinek Jiří, Pánková Dagmar, Pojerová Kristýna, Satrapa Pavel, Smejkal Leoš, Smolíková Kateřina, Stacho Petr, Stehlík Radek, Šípek Bořek, Šímová Olga, Šostek Jan, Šrámková Ivana, Švarcová Jaroslava, Švestková Eva, Vejsová Věra, Votrubovi Jaroslava a Antonín,
Zemanová Alena, Železníková Jana, Werner Pavel
 

Zahraniční hosté:

Baiza Zaiga – Lucembursko, Behrens Michael- Německo, Coleman Katharine – Anglie, Emeringer Robert – Lucembursko, Illo Patrik – Slovensko, Kim Seul Jee – Korea, Kim Song Mi – Korea, Kriukas Remigius – Litva, Munkevica Anda – Lotyšsko, Opálka Milan – Slovensko, Oravec Viktor – Slovensko, Pawlak Kazimierz – Polsko, Raško Wesley – Kanada, Stulgaité Indre – Litva, Zhu Li Yue – Čína

 

 10. Festival uměleckého skla 2010

kurátor výstavy: PhDr. Jaroslav Polanecký Ph.D.
architekt expozice: Ing. Václav Kouba

 

Účastníci:

Adensamová Blanka, Beránek Jan, Bílek Ilja, Burešová Mária, Čančík Arno, Čermáková Lenka, Hlavička Tomáš, Jarošová Lenka, Karel Jiří, Kopřiva Pavel,
Kopřivová Karolína, Košťál Tomáš, Krajíček Milan, Machač Václav, Málek Tomáš,
Marek Josef, Matějková Alena, Müller Stanislav, Nízký Filip, Polanská Anna,
Ryba Jiří, Růžičková Jitka, Satrapa Pavel, Semecká Lada, Skuhravá Jitka,
Smejkal Leoš, Stehlík Radek, Švarcová Jaroslava, Vejsová Věra,

9. Festival uměleckého skla 2009

kurátor výstavy: PhDr. Jaroslav Polanecký Ph.D.
architekt expozice: Ing. Václav Kouba


 

Účastníci:

Adensamová Blanka, Beránek Jan, Bílek Ilja, Burešová Mária, Čančík Arno, Čermáková Lenka, Hlavička Tomáš, Jarošová Lenka, Karel Jiří, Kopřiva Pavel, Kopřivová Karolína,Košťál Tomáš, Krajíček Milan, Machač Václav, Málek Tomáš, Marek Josef, Matějková Alena, Müller Stanislav, Nízký Filip, Polanská Anna, Ryba Jiří, Růžičková Jitka, Satrapa Pavel, Semecká Lada, Skuhravá Jitka,
Smejkal Leoš, Stehlík Radek, Švarcová Jaroslava, Vejsová Věra

 

8. Festival uměleckého skla 2008

kurátor výstavy: PhDr. Jaroslav Polanecký Ph.D.
architekt expozice: Ing. Václav Kouba


 Účastníci:

Blanka Adensamová, Jan Beránek, Ilja Bílek, Mária Burešová, Arno Čančík, Lenka Čermáková, Tomáš Hlavička, Lenka Jarošová, Jiří Karel, Pavel Kopřiva, Karolína Kopřivová, Tomáš Košťál, Milan Krajíček, Václav Machač, Tomáš Málek, Josef Marek, Alena Matějková, Stanislav Müller, Filip Nízký, Anna Polanská, Jitka Růžičková, Jiří Ryba, Pavel Satrapa, Lada Semecká, Jitka Skuhravá, Leoš Smejkal, Radek Stehlík, Jaroslava Švarcová,Věra Vejsová

 Zahraniční hosté:

Guan Donghai, Li Zhenning, Li Fubiao, Shi Cheng (Čína/China), Simone Fezer (SRN/Germany), Patrik Illo (Slovensko/Slovakia), Jan Joop Ruisch (Nizozemsko/Netherlands)

 Studentská sekce

Fakulta umění a designu, Ústí nad Labem, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Železný Brod, Vysoká škola uměleckoprůmyslová, Praha, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor
 

7.Festival uměleckého skla 2007

kurátor: Jaroslav Polanecký

Účastníci:

Ilja Bílek, Jan Frydrych, Marie Glückaufová, Tomáš Hlavička, Pavel Homolka, Antonie Jankovcová, Lenka Jarošová, Ivan Kolman, Milan Krajíček, Stanislav Müller, Dagmar Pánková, Oldřich Plíva, René Roubíček, Miluše Roubíčková, Jiří Ryba, Jaromír Rybák, Pavel Satrapa, Lada Semecká, Jitka Skuhravá, Leoš Smejkal, Radek Stehlík, Martin Šilhavý, Jiří Šuhájek, Dana Tóthová


 Zahraniční hosté:

Leon Applebaum (USA), Simone Fezer (SRN), Patrik Illo (Slovensko), Gavin Heath & Bohdana Marešová (USA), Jan Joop Ruisch (Nizozemsko)
 

6. Festival uměleckého skla 2006

Kurátor: Antonín Langhamer


 Účastníci:

Mária Burešová, Jan Frydrych, Ingrid Glaserová, Tomáš Hlavička, Ivana Houserová, Antonie Jankovcová, Vladimír Jelínek, Jiří Karel, Vladimír Klein, Stanislav Kostka, Milan Krajíček sen., Ivana Mašitová, Vladimír Procházka, René Roubíček, Miluše Roubíčková, Jaromír Rybák, Pavel Satrapa, Jitka Skuhravá, Leoš Smejkal, Radek Stehlík, Jiří Šuhájek, Jaroslava Švarcová, Aleš Vašíček, Věra Vejsová, Jaroslav Wasserbauer, Pavel Werner.

Zahraniční hosté:

Leon Applebaum (USA), Tom Marosz (USA), Patrik Illo (Slovensko), Ivo Lill (Estonsko).
 

5. Festival uměleckého skla 2005

Kurátor: Antonín Langhamer


 Účastníci:

Richard Čermák, Lenka Čermáková, Jan Frydrych, Ingrid Glaserová, Tomáš Hlavička, Ivana Houserová, Antonie Jankovcová, Jan Jelen, Vladimír Jelínek, Jiří Karel, Vladimír Klein, Stanislav Kostka, Zdeněk Lhotský, Oldřich Lípa, Jaroslav Matouš, Ivana Mašitová, Anna Polanská, Vladimír Procházka, René Roubíček, Miluše Roubíčková, Jaromír Rybák, Václav Řezáč, Pavel Satrapa, Leoš Smejkal, Radek Stehlík, Jaroslav Svoboda, Jan Štohanzl, Jiří Šuhájek, Jaroslava Švarcová, Aleš Vašíček, Věra Vejsová, Antonín Votruba, Jaroslava Votrubová, Jaroslav Wasserbauer, Pavel Werner.

 

4. Festival uměleckého skla 2004

Kurátor: Antonín Langhamer


 Účastníci:

Blanka Adensamová, Jan Frydrych, Jiří Harcuba, Antonie Jankovcová, Jan Jelen, Vladimír Jelínek, Jiří Karel, Vladimír Klein, Zdeněk Lhotský, Václav Machač, Ivana Mašitová, Jaroslav Matouš, Zdeněk Petr, Vladimír Procházka, Jaromír Rybák, Pavel Satrapa, Leoš Smejkal, Ilona Staňková, Radek Stehlík, Jiří Suchý, Jaroslav Svoboda, Jan Štohanzl, Jiří Šuhájek, Jaroslava Švarcová, Aleš Vašíček, Petr Vlček, Eva Vlčková-Cvrčková, Andrea Vokřálová, Marian Volráb, Jaroslava a Antonín Votrubovi, Pavel Werner.
 

3. Festival uměleckého skla 2003

In memoriam Pavel Hlava

Kurátor: Antonín Langhamer


 Účastníci:

Blanka Adensamová, Richard Čermák, Lenka Čermáková, Bohumil Eliáš, Jan Frydrych, Tomáš Hlavička, Antonie Jankovcová, Jan Jelen, Vladimír Jelínek, Jiří Karel, Vladimír Klein, Vladimír Kopecký, Milan Krajíček sen., Milan Krajíček jun., Kateřina Krausová, Zdeněk Lhotský, Václav Machač, Ivana Mašitová, Alena Matějková, Miroslava Nievaldová, Petr Novotný, Zdeněk Petr, Anna Polanská, Vladimír Procházka, Ingrid Račková, Jaromír Rybák, Kryštof Rybák, Pavel Satrapa, Ilona Staňková, Radek Stehlík, David Suchopárek, Jiří Suchý, Jan Štohanzl, Jaroslava Švarcová, Aleš Vašíček, Marian Volráb, Jaroslava a Antonín Votrubovi, Pavel Werner.
 

2. Festival uměleckého skla 2002

Kurátor: Antonín Langhamer

Účastníci:

Blanka Adensamová, Richard Čermák, Lenka Čermáková, Jan Frydrych, Stanislava Grebeníčková, Milan Handl, Pavel Hlava, Tomáš Hlavička, Antonie Jankovcová, Jan Jelen, Jiří Karel, Vladimír Klein, Vladimír Kopecký, Karolína Kopřivová, Zdeněk Lhotský, Oldřich Lípa, Jan Mareš, Ivana Mašitová, Alena Matějková, Jana Mihulová, Pavel Mrkus, Stanislav Müller, Zdeněk Petr, René Roubíček, Miluše Roubíčková, Ivo Rozsypal, Eliška Rožátová, Pavel Satrapa, Lada Semecká, Ilona Staňková, Radek Stehlík, Bořek Šípek, Jan Štohanzl, Jiří Šuhájek, Dana Vachtová, Aleš Vašíček, Jana Voldřichová, Marian Volráb, Pavel Werner
 

Zahraniční host:

Kyohei Fujita (Japonsko)
 

1. Festival uměleckého skla 2001

Český skleněný exponát

Účastníci:

Adensamová Blanka, Eliáš Bohumil, Exnar Jan, Frydrych Jan, Hanzlík Daniel, Hlava Pavel, Hlavička Tomáš, Honzík Stanislav, Jankovcová Antonie, Jelen Jan, Jetmar Jiří, Klein Vladimír, Kopecký Vladimír, Krylová Gabriela, Lhotský Zdeněk, Machač Václav, Mašitová Ivana, Matouš Jaroslav, Mrkus Pavel, Müller Stanislav, Nízký Filip, Petr Zdeněk, Roubíček René, Rozsypal Ivo, Rybák Jaromír, Satrapa Pavel, Stehlík Radek, Šípek Bořek, Šuhájek Jiří, Tinková Ivana, Vízner František, Volráb Marian, Wassebauer Jaroslav,

  • Libenský Stanislav a Brychtová Jaroslava (jako stálá součást interiéru Vřídelní kolonády)